Ucuz Uçak Bileti Almanın 5 Pratik Yöntemi

Düşük bütçeyle seyahat için en uygun fiyata uçak bileti almanın 5 yöntemini sizler için hazırladık.

1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak bileti fiyatları günden güne değişiklik göstermektedir. Özellikle hafta sonları, aradığınız uçuşun fiyatı yüksek olabilir. Pahalı bilet almamak için, mümkünse hafta içi olan uçuşları ve tatil dönemine denk gelmeyen tarihleri tercih ederseniz daha uygun fiyata biletinizi alabilirsiniz.

2. Alternatif Havayollarına Bakın

Dünyadaki çoğu büyük şehirde, çoğunlukla düşük bütçeli bilet satan havayollarının kullandığı ikinci veya üçüncü bir havaalanı bulunmaktadır. Uçak biletinizi ararken bu havayolu şirketlerinin biletlerine bakarsanız daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan ve oraya inen havayollarında, diğer havaalanlarına göre daha ucuz biletler bulabilirsiniz.

3. Biletinizi Erken Alın

Bilet fiyatları uçak doldukça artar. Bu da demek oluyor ki genellikle gün geçtikçe uçak bileti fiyatları artar. Bu yüzden biletinizi mümkün olduğunca erken almaya çalışın. Henüz gideceğiniz yerde nerede kalacağınızı bilmiyorsanız otel bölümümüzden gideceğiniz yerdeki otellerin fiyatlarını karşılaştırabilir, size uygun en ucuz oteli bulabilirsiniz. 

4. Tek Yön Biletlere de Bakın

Her zaman olmasa da bazen gidiş-dönüş bilet almak yerine iki adet tek yön bilet almak daha avantajlı olabiliyor. Mesela gidişte Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçuş daha uygun fiyatlı iken, dönüşte Atatürk Havalimanı’na inen bir uçuş daha ucuz olabilmektedir.

5. Alternatif Rotalar Deneyin

Eğer gitmeyi planladığını ülke veya şehir için olan uçuşlar çok pahalıysa, aktarma yaparak farklı bir rota izleyebilirsiniz. Hatta aktarma yaptığınız şehri de araştırıp seçerek, orada da birkaç gün geçirmeyi bile düşünebilirsiniz.

Call Center