Mısır Turu Kahire - İstanbul

Kahire, İskenderiye

Mısır Turu

Kahire - İskenderiye

Vize Notu: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. 20 yaş altı ve 45 yaş üstü misafirlerimiz Kahire Havalimanı'nda kapıda vize uygulamasından yararlanarak kişi başı 15USD karşılığında vize alabilirler. 20-45 yaş arasındaki misafirlerimizin Türkiye'de ki Mısır Konsolosluklarından vize almaları gerekmektedir. Ancak konsolosluklara yapılan başvurulara konsolosluk cevap vermemektedir. Bu sebeple katılımları mümkün görünmemektedir.

1.Gün

İstanbul kiss Kahire

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 04.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK690 seferi ile 06.35'de Kahire’ye uçuyoruz. Varış: 07.50. Varışta rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kahire turumuzda Selahaddin Eyyübi Kalesi, klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Memlük eserlerinden Sultan Hasan Medresesi, Rufai CamisiTolunoğlu Ahmet Camisi, Mısır fatihi sahabe Amr bin As Camisi ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Gün

Kahire broken heart

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire turumuzda dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri: Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi, Sfenks, Parfüm AtölyesiPapirüs Atölyesi, bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinden biri olan ayrıca 5000 yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesi, Tahrir Meydanı (uzaktan), Kahire Kulesi (uzaktan), Nil Nehri üzerindeki Ruda ve Gezira Adaları (uzaktan)El Ezher Camisi ve Hz. Hüseyin’in (Rh.A.) mübarek başlarının bulunduğu kabri ve Hz. Hüseyin Camisi’nin görülmesini müteakip Han Halil Çarşısı’nda serbest zamanın ardından Nil Nehri’nde tekne turu sırasında akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün

Kahire broken heart İskenderiye

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire’ye yaklaşık 3 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. İskenderiye şehir turumuzda İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay Kalesi, Ebu’l Abbas El Mursi Camisi, Kaside-i Bürde'nin yazarı İmam Busiri’nin Kabri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kahire’ye dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün

Kahire kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İmam-ı Şafii’nin Kabri'ni ziyareti müteakip Firavun Köyü'nü geziyoruz. Gezimiz sonrası dönüş yolculuğu için Kahire Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK695 seferi ile 20.30'da İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 23.55.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Kahire / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece 4* Mercure Le Sphinx Hotel vb. otelde konaklama
 • 3 kahvaltı otelde
 • 2 akşam yemeği otelde veya restoranda
 • Nil Nehri Tekne Turu’nda 1 akşam yemeği
 • Giza Piramitleri ve Sfenks Alanı, Kahire Müzesi, Selahaddin Eyyübi Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Sultan Hasan Medresesi, Rufai Camisi, Mehmet Ali Paşa’nın Ailesi’nin Kabirleri, İskenderiye Kütüphanesi, Kayıtbay Kalesi, Montaza Sarayı Bahçesi, Firavun Köyü giriş ücretleri (75€)
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kahire Müzesi içerisinde Mumya Odası, Giza Piramitleri ve Sfenks Alanı’nda piramitlerin içerisine giriş ücretleri
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Mısır tam aşılanmamış kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış kişilerden PCR testi istemektedir. Bu tur için tam aşılanmamış kişilerin gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (180-250TL arası), Mısır'da 1 kez (100€ civarı) 'PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. Tam aşılanmış kişilerden PCR testi istenmemektedir.
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Call Center