Kudüs Turu 6 Tel Aviv - İstanbul Havalimanı

Kudüs, Eriha, El Halil, Beytlahm...

Rezervasyon yapmak için whatsapp veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

 

KUDÜS (MESCİD-İ AKSA) TURU

Tel Aviv - Kudüs – Eriha - Lût Gölü (Ölü Deniz) – El Halil – Beytüllahim – Yafa

3 Gece / 4 Gün

Gidiş: 27 Haziran 2023 / Dönüş: 30 Haziran 2023

1.Gün

İstanbul kiss Tel Aviv broken heart Kudüs

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 04.00’te buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY'nin TK784 seferi ile 07.00’de Tel Aviv’e hareket ediyoruz (2sa 5dk). Varış: 09.05. Güvenlik araştırmalarını müteakip Kudüs'e hareket ediyoruz. Varışta Zeytin Dağı’na çıkıyoruz, buradan kuşbakışı Kudüs’ü temaşa ve fotoğraf molasını müteakip, Sahabe Selman-ı Farisi Hz. ve tabiinden Rabia’tül Adaviyye Hz. türbelerini ziyareti sonrası tarihi 2000 yıldan eskiye dayanan zeytin ağaçlarının bulunduğu, Hz. Meryem ve anne ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Gethsemani Kilisesi’ni (Tüm Milletler Kilisesi) gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu edenler akşam ve yatsı namazını Mescid-i Aksâ’da kılabilirler.

2.Gün

Kudüs broken heart El Halil broken heart Lut Gölü broken heart Eriha broken heart Kudüs

Arzu edenler ile Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından Sion Tepesi’nde yer alan Hz. Dâvud (A.S.) Türbesi, Hz. İsa (A.S.)’ın son akşam yemeğini yediği mahal ve Hz. Meryem’in son gününün geçtiğine inanılan yerleri ziyareti müteakip El Halil şehrine hareket ediyoruz. Burada Harem-i İbrahim içinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yâkup ve Hz. Yusuf (A.S.) Peygamberlerin kabirlerini ziyareti müteakip Lut Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti müteakip, deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi’nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü'nü (Ölü Deniz) otobüsten görme sonrası, dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Eriha'da vereceğimiz serbest zamanda Tecrübe Dağı, Kurantul Manastırı ve Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayı kalıntılarının fotoğraflayabilirsiniz. Eriha'da verilecek serbest zamanın ardından Kudüs’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu edenler akşam ve yatsı namazını Mescid-i Aksâ’da kılabilirler.

3.Gün

Kudüs

Arzu edenler ile Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası Bâbü’l-Esbat Kapısı'nın hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde bin Sâmit ve Şeddâd bin Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şam Kapısı, Müslüman MahallesiKıyamet Kilisesi, Hz. Ömer Camisi, Yahudi MahallesiBurak Duvarı (Yahudiler için Ağlama Duvarı), Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde yer alan Mirac’ta Peygamberimizin, üzerinde göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra ve Mirac gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ve Mervan Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu edenler akşam ve yatsı namazını Mescid-i Aksâ’da kılabilirler.

4.Gün

Kudüs broken heart Beytüllahim broken heart Yafa broken heart Telaviv kiss İstanbul

Arzu edenler ile Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından Beytüllahim şehrine hareket ediyoruz. Kutsal Doğuş Kilisesi içinde kalan Hz. İsa (A.S.)’ın doğduğu yeri ve bitişiğinde yer alan Hz. Ömer Camisi’ni ziyaret sonrası kısa bir molanın ardından cuma namazı için Kudüs’e dönüyoruz. Namaz sonrası Yafa’ya hareket ediyoruz. Yafa’da Hasan Paşa Camisi, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Saat KulesiSultan Mahmud Külliyesi ve Bahriye Mescidi ziyaretlerinin ardından dönüş yolculuğumuz için Tel Aviv Havalimanı’na hareket ediyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY'nin TK837 seferi ile 20.00’de İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz (2sa 20dk). Varış: 22.20.

Not: Kutsal Doğuş Kilisesi girişinde sıra olursa dışarıdan ziyaret edilecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Tel Aviv / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • 3 gece 3*+ Ritz Hotel vb. otelde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • İsrail vize işlemleri (Yeşil pasaport sahipleri muaftır)
  NOT: Vizeler pasaporta bastırılmayıp “Liste Vize” olarak alınmaktadır.
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Bu tur için herhangi bir PCR testi veya aşı şartı bulunmamaktadır.
  Şu anki giriş koşulları ile seyahat tarihindeki giriş koşulları farklılık gösterebilir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • 150 TL yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…
 
Call Center