Büyük İspanya Turu 2 | Madrid, Barselona, Toledo, Valencia, Granada, Cordoba, Sevilla, Alicante Madrid - İstanbul S. Gökçen

Barselona,Madrid,Toledo,Endülüs

Büyük İspanya Turu

Madrid – Toledo – Cordoba – Sevilla – Granada – Valencia – Alicante – Barselona

1.Gün

İstanbul S. Gökçen kiss Madrid

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Giden Yolcu Salonu Pegasus Hava Yolları bankosunda 07.30'da buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın PC1099 sefer sayılı 10.25 uçuşu ile Madrid'e uçuyoruz, varış: 14.00. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid'de yapacağımız şehir turumuzda; Boğa Güreşi Arenası, Alcala Kapısı, Bağımsızlık Meydanı, Gran Via Caddesi, Puerto Del Sol, Sibeles Anıtı, Paseo de la Castellana Caddesi, Santiago Bernabeu Stadyumu, Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana (İspanya Meydanı), Plaza Mayor ve Kraliyet Sarayı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Eurostars Arenas de Pinto Hotel,  4* Silken Puerta Madrid Hotel, 4* Rafael Hoteles Atocha, 4* Hotel Praga vb.

2.Gün

Madrid broken heart Toledo broken heart Cordoba

Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO tarafından 1987'den beri tamamı açık hava müzesi kabul edilen Toledo'ya doğru yola çıkıyoruz (70 km). Bir tepenin üstüne kurulu olan, etrafını çevreleyen Tajo Nehri sayesinde adeta bir ada gibi görünen Toledo şehri, 1492 senesine kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanları bir arada barış içinde barındırmış ve 16. yy. mimari değerlerini çok iyi korumuştur. Toledo şehir turumuzda; Toledo Katedrali, San Martin Köprüsü, kılıç atölyesi ve tarihi dar sokaklar göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Cordoba'ya (Kurtuba) doğru yola çıkıyoruz (350 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Exe Ciudad de Cordoba Hotel, 4* Exe Las Adelfas Hotel vb.

3.Gün

Cordoba broken heart Sevilla broken heart Granada

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba şehir turumuzda Guadalkivir Nehri, Tarihi Roma Köprüsü, Tarihi Roma Kapısı, İslam Mimarisi'nin ana eserlerinden olan yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camisi, dar ve rengarenk çiçekli Cordoba Sokakları, eski han ve evler, İspanyolca'da gözlük kelimesinin adından türediği göz hekimi Muhammed El Gafiki'nin Heykeli görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Sevilla’ya (İşbiliyye) doğru yola çıkıyoruz (140 km). Varışta yapılacak Sevilla (İşbiliyye) şehir turumuzda; Guadalkivir Nehri, Hint Arşivleri Binası, Türkiye Cumhuriyeti Sevilla Fahri Konsolosluğu, Alkazar Sarayı, İşbiliyye Ulu Camisi iken yıkılarak yerine kilise yapılarak İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen Sevilla Katedrali ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda, eski Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz Mahallesi'nin dar sokakları, Sevilla Üniversitesi'nin merkez kampüsü olarak kullanılan eski tütün fabrikası, Plaza de Espana (İspanya Meydanı), Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Granada'ya doğru yola çıkıyoruz (250 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Abades Nevada Palace Hotel4* Sercotel Gran Hotel La Luna vb.

4.Gün

Granada broken heart Alicante

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nasiri Sultanları'nın her yeri sanat ve tarih kokan Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri'ni içimiz burkularak geziyoruz. Sonrasında eski Müslüman mahallesi olan Albayzin'de San Nicolas Tepesi'nden Elhamra Sarayı'nın güzelliklerinin seyrini müteakip tepenin hemen yanında bulunan 2003 yılında açılışı yapılmış olan Granada Ulu Camisi'ni (Mezquita Mayor De Granada) (açıksa) ziyaret edip; dar beyaz Albayzin sokaklarından yürüyerek şehir merkezine iniyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Caldereria Nueva (Fas Çarşısı), Takva Mescidi, Gran Via Caddesi, Isabel de Catholica Meydanı, Granada Ulu Camisi iken 1492 yılında şehrin düşmesinden sonra caminin yerine yapılan Granada Katedrali ve Bib-Rambla Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Alicante'ye doğru yola çıkıyoruz (350 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Exe Rey Don Jaime Hotel,  4* Eurostars Lucentum Hotel, 4* Sercotel Bonalba Hotel,  vb.

 

Not:  Alicante şehrine sadece konaklama için gidilmektedir. Müsaitlik durumuna göre konaklama Valencia şehrinde de olabilir.

5.Gün

Alicante  broken heart Valencia broken heart Barselona

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Valencia’ya (Belensiye) hareket ediyoruz (170 km). Valencia, İspanya'nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Valencia şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Micalet Çan Kulesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek Borsası görülecek yer arasındadır. Valencia gezimizin ardından Barselona'ya doğru yola çıkıyoruz (350 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Catalonia Verdi Hotel, 4* Exe Barbera Parc Hotel4* Sercotel Ciutat de Montcada Hotel, 4* AC Sant Cugat Hotel, 4* Medinaceli Hotel vb.

6.Gün

Barselona

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İspanya'nın en büyük 2.  şehri ve Katalonya Bölgesi’nin başkenti Barselona’da yapacağımız şehir turumuzda;  Barselona LimanıKristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikasıİspanya ve Catalunya MeydanlarıGaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. 4* Catalonia Verdi Hotel, 4* Exe Barbera Parc Hotel4* Sercotel Ciutat de Montcada Hotel, 4* AC Sant Cugat Hotel, 4* Medinaceli Hotel vb.

7.Gün

Barselona kiss İstanbul S. Gökçen

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Montjuic Tepesi'nden Barselona manzarasını seyretmenin ardından Barselona Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Pegasus Hava Yolları’nın PC1092 sefer sayılı 14.35 uçuşu ile İstanbul S. Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz, varış: 19.10.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S. Gökçen / Madrid – Barselona / İstanbul S. Gökçen gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • 6 kahvaltı ve 6 akşam yemeği
 • Kurtuba (Cordoba) Ulu Camisi, Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri giriş ücretleri (El Hamra Sarayı biletleri müsaitliğe bağlı olduğundan erken kayıt yaptırmanız önemlidir.)
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli
  İspanya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezine ödenen ücret 107USD + 105TL SMS ve kargo ücreti + randevu bulunamazsa ihtiyaç halinde premium başvuru ücreti + 40€ vize danışmanlık hizmet bedeli
  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak kapalı su ve içecekler
 • Dahil olan hizmetlerde belirtilmeyen giriş ücretleri (Alkazar Sarayı, Sevilla Katedrali vb.)
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  - İspanya tam aşılanmamış ve son 11-180 gün içerisinde hastalığı geçirmemiş 12 yaş üstü kişilerden negatif sonuçlu PCR (son 72 saat) veya antijen (son 24 saat) testi istemektedir.
  - Tam aşılı sayılabilmeniz için en az 2 doz vurulmalı ve son dozun üzerinden en az 14 gün ve en fazla 270 gün geçmesi gerekmektedir.
  - Türkiye'de uygulanan Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları kabul edilmektedir.
  - Tam aşılanmış misafirlerimiz için herhangi bir PCR test zorunluluğu bulunmamaktadır.
  - Şu anki giriş koşulları ile seyahat tarihindeki giriş koşulları farklılık gösterebilir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü giriş ücreti ve hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Call Center